Trenér taiji 

Ostrava 

Taiji trenér Ostrava

Učím a trénuji vás taiji v Ostravě

Taiji lektor v Ostravě

Psal se rok 2008, zpěváci Lucie Bílá a Karel Gott vyhráli Českého slavíka a právě probíhala krize. V tuto dobu jsem začal učit taiji.

Díky mé předchozí praxi s bojovým uměním a poté cvičením taiji jak na soukromé výuce, tak na seminářích s čínskými a českými mistry tai chi jsem rozběhl klub taiji v Ostravě. 

A tyto zkušenosti byly a jsou nenahraditelné. Kvalitního trenéra taiji mimo jiné dělají i zkušenosti s klienty. 

Dnes je populární zaměření být online trenér a ušetřit tak peníze za nájem tělocvičny a dopravu. Jenže pokud takový trenér nikdy neučil lidi taiji živě, není tak úplně schopný řešit nastálé problémy. Třeba má problém vysvětlit technikálie lidsky tak, aby je pochopila většina cvičenců, kteří cvičí online.

Taiji parťák do nepohody

Za ty roky prošlo mými kurzy taiji stovky lidí, u kterých jsem řešil různé zdravotní problémy jak fyzické, tak psychické. 

Od bolesti hlavy, bolesti beder přes zmírnění depresí a negativních emocí ze stresu až po ztrátu rovnováhy po cévní mozkové příhodě.

Taiji je prostě skvělý parťák i pro chvíle nepohody, kdy na nás vše padá a není nám dobře.

Když hledáte dobrého trenéra taiji

Váš dobrý učitel taiji potřebujete určité technické dovednosti jako je znalost forem, základních principů tai-ji a který vám pomůže postupně pochopit principy umění taijiquan. 


K tomu dobré pozorovací schopnosti, pozornost k detailům či dobré komunikační schopnosti. A musí mít rád lidi i mít vášeň pro výuku taiji.


Zjistěte na zkušební lekci, zda-li mám výše uvedené atributy a jestli vám jako trenér sednu lidsky na dlouhé cestě taiji s vámi. Přeci jenom se budeme vídat i několik měsíců a možná i let (cvičí se mnou klienti i více jak 10 let). A vy určitě nechcete cvičit pod vedením trenéra, který neumí učit a je mrzutý.